Dzień Polskiej Niezapominajki

Dzień Polskiej Niezapominajki? to święto przyrody obchodzone corocznie 15 maja, mające na celu promowanie jej walorów, stałe przypominanie o ochronie środowiska , ma również na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji.
My Święto Niezapominajki obchodziliśmy troszkę wcześniej, bo 14 maja. W naszym przedszkolu był to również „Dzień niebieski”. Przedszkolaki, w tym dniu ubrane były na niebiesko. Była to okazja do znakomitej zabawy. Panie przybliżyły dzieciom znaczenie tego święta i jaki sens mają jego obchody.
Na zakończenie wszystkie grupy przedszkolne wybrały się z wizytą do naszych serdecznych przyjaciół z KLUBU Seniora + „Niezapominajka”. Dzieci wręczyły seniorom własnoręcznie wykonane laurki i przekazały symboliczny kwiatek niezapominajki. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, za co serdecznie dziękujemy?!!!
Mamy nadzieję, że to urocze Święto Niezapominajki, przyczyni się do rozbudzania w dzieciach i nas samych szacunku do przyrody i ludzi?.
Niespodziankę zrobili nam również nasi cudowni przyjaciele Seniorzy z KLUBU Seniora + „Niezapominajka” w Ciechocinku?. Mieliśmy kolejną okazję , aby wspólnie świętować Dzień Polskiej Niezapominajki. Dziękujemy za świetną zabawę, tańce i śpiewy… Było super???. Czekamy na kolejne spotkanie ?
Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z tego wydarzenia na profilu przedszkola.